...
Oficjalny dystrybutor ROLET Bubendorff w Polsce

Mechanizm otwierania i zamykania okiennic napędem solarnym

Okiennice zewnętrzne Bubendorff

Okiennice harmonijkowe często przywodzą na myśl urokliwe domy w najpiękniejszych zakątkach Europy, w tym między innymi na słonecznym południu Francji. Można je oczywiście spotkać również w Polsce, ale to właśnie w kraju nad Sekwaną powstały rozwiązania, które znacząco ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z okiennic, pozwalając jednocześnie na zachowanie ich niebanalnego stylu. Mowa o napędach solarnych umożliwiających ich łatwe otwieranie oraz zamykanie – cieszą się one popularnością we Francji, ale dzięki marce Bubendorff w naszym kraju także można przekonać się o ich zaletach.

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie dla posiadaczy okiennic

Napęd solarny najczęściej stosowany jest w przypadku rolet zewnętrznych, ale za sprawą francuskiego producenta Bubendorff z tego praktycznego, ekologicznego, oszczędnego rozwiązania skorzystać mogą również posiadacze okiennic harmonijkowych. Działanie urządzenia opiera się na ogniwie słonecznym, które zasila napęd umożliwiający automatyczne otwieranie i zamykanie drzwiczek. Jako że sprzęt Bubendorff zasilany jest energią ze słońca, nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, a tym samym nie zużywa kosztownego prądu – stanowi więc wybór ekologiczny oraz korzystny finansowo. Warto wspomnieć też o ekonomiczności systemu wynikającej z faktu, że 1 ogniwo jest w stanie zasilić nawet 2 napędy. 

Codzienna obsługa okiennic z pomocą napędu Bubendorff

Istotną informacją jest to, że instalację napędu solarnego Bubendorff można przeprowadzić nie tylko w przypadku nowych budynków, lecz także przy okiennicach zamontowanych wcześniej – nie wymaga on daleko idących zmian w istniejącej fasadzie. Nie można jednak zapomnieć o korzyściach podczas samego użytkowania systemu. Napęd pozwala przede wszystkim na łatwe otwieranie i zamykanie okiennic za pomocą intuicyjnego pilota; istnieje też opcja ustawienia drzwiczek w pozycji półotwartej, na przykład aby zadbać o swobodny przepływ powietrza bez wpuszczania zbyt dużej ilości promieni słonecznych do wnętrza. System Bubendorff dysponuje także czujnikiem wykrywania przeszkód, który zapobiega przytrzaśnięciom.

Marka Bubendorff, jako producent cieszący się zaufaniem klientów na całym świecie, udziela 7-letniej gwarancji na wszystkie komponenty składające się na system sterowania okiennicami za pomocą napędu solarnego. Zapewnia to bardzo długi czas bezproblemowego użytkowania, a tym samym – posiadania praktycznej i stylowej osłony okiennej.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.