...
Oficjalny dystrybutor ROLET Bubendorff w Polsce

Kiedy warto zaplanować montaż rolet Bubendorff?

Montaż osłon okiennych Warszawa

Zewnętrzne rolety to nowoczesne osłony okienne, które cieszą się niesłabnącą popularnością szczególnie wśród osób poszukujących funkcjonalnych, energooszczędnych rozwiązań. Inwestycja pozwala nie tylko swobodnie kontrolować światłem i natężeniem promieni słonecznych o każdej porze dnia, ale zapewnia też bezpieczeństwo i prywatność, zatrzymuje dobiegający z okolic hałas, chroni stolarkę okienną przed czynnikami zewnętrznymi i ogranicza utratę ciepła z budynku. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów rolet zewnętrznychrolety podtynkowe. Montaż tych niezwykle praktycznych, estetycznych kaset wkomponowanych w elewację zewnętrzną, warto jednak zaplanować już na etapie projektu domu.

Montaż rolet zaplanuj już na etapie projektu

Instalację podtynkowych rolet zewnętrznych należy uwzględnić na etapie projektowania domu, elewacji i stolarki. Instalacja tego typu modeli wymaga bowiem montażu przed oknem na elementach konstrukcyjnych ściany, gdzie część konstrukcji musi znajdować się w murze. Ukryta skrzynka roletowa i część prowadnic w nadprożu sprawia, że konstrukcja nie zaciemnia szyby i światło słoneczne może wpadać do domu przez całą powierzchnię okna, a widoczny pancerz tylko dodaje charakteru elewacji budynku. W przypadku montażu podtynkowego bardzo ważne jest też odpowiednie ocieplenie nadproża, ponieważ gwarantuje to dobrą izolację cieplną oraz eliminuje mostki termiczne w obrębie tej części konstrukcji.

Instalacja zewnętrznych rolet podtynkowych podczas budowy domu to rozwiązanie pozwalające uniknąć dodatkowych kosztów, jakie trzeba ponieść w przypadku ich montażu w przyszłości, po wykonaniu elewacji. Taka instalacja jest wtedy utrudniona i wymaga przeprowadzenia dodatkowych prac remontowych, takich jak kucie ścian, rozprowadzenie przewodów i malowanie elewacji.

Są również nieinwazyjne rozwiązania osłon okiennych, które można montować na gotowej fasadzie lub ramie okiennej. Świetną propozycją są na przykład rolety solarne ID3 Solar marki Bubendorff, których instalacja przebiega bez ingerencji w fasadę budynku. Wystarczy je umieścić na ramie, bezpośrednio na elewacji lub we wnęce okiennej.

Wybierz Bubendorff

W Premium Blinds oferujemy różne systemy ochrony przeciwsłonecznej, które z pewnością dopasujesz do swojego domu, potrzeb i oczekiwań. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.